V šlágri kola uspeli Corgoni až v nájazdoch

HK Nitra - HC Košice 3:2 sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 6. Tvrdoň (Slovák, Blackwater), 18. Slovák (Ordzovenský, Milam), rozh. náj. Cope – 51. Koch (Varga, Bicek), 56. Nagy (Matejka, Huna)

Rozhodovali: Jonák, Goga – Výleta, Vyšný, 3396 divákov

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, Meland, Pupák, Korím – Tvrdoň, Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, Ručkay – Cope, Šiška, Macík – Bajtek, Paukovček, Štefanka

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Šedivý, Šmach, Vašíček, Matejka, Koch, Jankovič, Dudáš – Nagy, Boltun, Huna – Varga, Suja, Bicek – Bartoš, Jenčík, Spilar – Milý, Vrábeľ, Šoltés – Klíma

V úvode zápasu si Košičania vypýtali presilovku, počas ktorej domáci celok poriadne potrápili. V nebezpečnom zakončení bol najmä reprezentačný obranca Šedivý, ale nitriansky gólman Hartzell jeho pokus zachytil hruďou. Pri následnom vylúčení na opačnej strane museli hrať v početnej nevýhode aj východniari a to prinieslo prvý presný zásah v stretnutí. Postaral sa oň Tvrdoň, ktorému pred bránkou nabil puk Slovák a prvý menovaný v rýchlosti prepálil presúvajúceho sa Kopřivu. Košický gólman o tri minúty inkasoval opäť, ale gól neplatil, pretože padol po prerušení hry. Aj napriek tomu ale ešte pred prestávkou Nitrania vyhrávali 2:0, pretože ďalšiu presilovku využil po individuálnej akcii Slovák. Oceliari sa pokúšali reagovať pred bránkou na opačnej polovici klziska, ale bezúspešne. Do šatne odišli bez gólového zápisu.

Po prvej zmene strán sa hostia pokúšali o zníženie, ale domáci celok bol rozbehnutý a chcel pokračovať v ofenzívnom ťažení. Už po minúte hry nebezpečne vystrelil Ordzovenský a puk nepríjemne poskakoval pred košickou svätyňou, no napokon sa ho defenzíve HC podarilo odpratať do bezpečia. V polovici riadnej hracej doby si zverenci trénera Čadu dokonca po faule vypýtali aj trestné strieľanie, ale v ňom Bartoš bekhendovým blafákom neuspel a skóre nezmenil. Veľkú šancu mal vzápätí aj Boltun, no ani jeho rana v sieti neskončila. V samom závere tretiny sa po Štefankovej strele nedokázali presadiť ani domáci Bajtek s Paukovčekom a do šatní sa tak odišlo za nezmeneného stavu 2:0.

Záverečná dvadsaťminútovka priniesla úspech pre košických hráčov. Oceliari sa ihneď od jej úvodu opakovane pokúšali dostať do zápasu. Najskôr Vargovu strelu zastavila obrana a Hunu s Matejkom vychytal pozorný nitriansky gólman, ale ani to hostí od bojovnosti neodradilo. Úspech východniarov prišiel v 51. minúte, keď sa ranou od modrej čiary svojím prvým gólom v košickom drese predstavil Koch. Nabudení Oceliari potom vo veľkej ofenzívnej snahe pokračovali aj naďalej a v 56. minúte sa dokonca tešili z vyrovnania, o ktoré sa tečom Matejkovej strely postaral kapitán Nagy. Po riadnej hracej dobe platil v Nitre nerozhodný stav 2:2 a nasledovať muselo predĺženie.

Pridaná päťminútovka sa začala v trojici na oboch stranách. Po dvoch minútach hry bol vo výbornej šanci domáci Milam, ale zoči-voči Kopřivovi neuspel. Nitrania následne faulovali a na ľadovú plochu naskočil štvrtý košický hráč. V presilovke sa hostia usadili pred Hartzellom a jeho bránku obstreľovali z každej možnej pozície, no puk do siete dostať nedokázali a duel dospel až do samostatných nájazdov. V nich bol jediným úspešným exekútorom domáci Cope, ktorý tak Nitre zabezpečil zisk dvoch bodov.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápas bol naozaj výborný, rýchly korčuliarsky, tak ako vždy s Košicami. Prvé dve tretiny sme odohrali veľmi dobre, len škoda, že sme nedali o jeden gól viac. V tretej tretine sme boli pasívni a Košice vyrovnali. V nájazdoch sa šťastie priklonilo na našu stranu."

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Videli sme rýchle, bojovné stretnutie, v ktorom sme už v desiatej minúte prehrávali 0:2. To nás však nepoložilo a vyrovnali sme na 2:2. Veľkou prekážkou pre nás bol dobre chytajúci domáci brankár Hartzell."

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.