S vlkmi sme si dnes neporadili

Autor: hckosice |

HC Košice - MsHK Žilina 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly a asistencie: 7. Šoltés (Vašíček), 21. Deyl (Boltun, Nagy), 24. Boltun (Dudáš, Nagy), 42. Matejka (Šoltés, Jenčík) – 24. Hovorka (Handlovský, Juraško), 25. Novotný (Húževka, Jurík), 34. Handlovský (Hovorka), 45. Stupka (Švihálek), 52. Húževka (Novotný, Grman)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolín, Husár – Gavalier, Gajan, 2992 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Matejka, Šedivý, Koch – Nagy, Boltun, Varga – Jenčík, Suja, Spilar – Milý, Huna, Bicek – Bartoš, Vrábeľ, Šoltés – Klíma

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Juraško, Brejčák, Rehák, Prokop, Grman, Macejko, Mendrej, Mikuš – Hovorka, Hruška, Handlovský – Novotný, Húževka, Jurík – Stupka, Holovič, Švihálek – Gmitter, Ondruš, Rogoň

Oceliari začali pred svojimi fanúšikmi aktívne a ihneď od úvodného buly sa tlačili do zakončenia. Prvú výraznejšiu šancu na otvorenie skóre mal na hokejke Varga, ktorý neúnavne dobiedzal pred brankárom, ale Tomek puk vždy vyrazil do bezpečia svojej vlastnej defenzívy. Aj napriek tomu sa ale skóre otvorilo ešte v prvej desaťminútovke, o čo sa po individuálnej akcii postaral Šoltés. Ten divákov potešil pekným prechodom z obranného pásma a následnou nechytateľnou strelou z pravého kruhu na vhadzovanie. Na jeho presný zásah sa Žilinčania pokúsili reagovať na opačnej polovici klziska, ale tam predviedol Habal sériu úspešných zákrokov. V samom závere tretiny ešte mohli zverenci trénera Čadu svoj náskok navýšiť, keď sa do dobrých príležitostí dostali Deyl i Suja, no ani jeden z nich neuspel a do šatní sa odišlo za stavu 1:0.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala rýchlym gólom Košíc, o čo sa strelou z ľavého kruhu postaral obranca Deyl. Po tomto okamihu si hosťujúci tréner vyžiadal oddychový čas, no jeho zverenci ani následný tlak východniarov neustáli a v 24. minúte inkasovali po tom, čo Boltun využil puk odrazený od zadného mantinelu a upratal ho do odkrytej siete. Za stavu 3:0 už Žilinčania zapli na plné obrátky a ihneď sa pustili do znižovania domáceho náskoku. V priebehu necelej polminúty sa presadili Hovorka i Novotný a skóre bolo razom 3:2. Bojovný hokej potom priniesol hru prelievajúcu sa zo strany na stranu, no už menej vyložených šancí. Aj napriek tomu ešte hráči MsHK pred prestávkou jednu príležitosť využili, keď sa presadil Handlovský a vyrovnal na 3:3.

V úvode záverečnej tretiny sa tak začínalo v podstate od nuly, k víťazstvu mali rovnako blízko i ďaleko oba celky. K bodovému zisku lepšie vykročili Košičania, keď sa už po necelých dvoch minútach strelou k žrdi presadil Matejka, no už o pár minút neskôr na 4:4 vyrovnal Stupka. Rozuzlenie napkon priniesla až záverečná desaťminútovka riadnej hracej doby, v ktorej sa presadil hosťujúci Húževka a poslal Žilinčanov do vedenia 5:4. Na to sa síce Oceliari v samom závere snažili odpovedať vysokou aktivitou, bojovnosťou i hrou bez brankára, ale bezúspešne.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Stretnutie sme mali herne aj výsledkovo rozohrané veľmi dobre. Viedli sme 3:0, ale za tohto stavu sme nepochopiteľne upustili od poctivej organizovanej práce. Po inkasovaných góloch sme zneisteli v obrane i v útoku. V závere nám chýbala energia na vyrovnanie.”

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Prehrávali sme 0:3 a nevyzeralo to s nami dobre. Som však rád, že sa nám v priebehu desiatich minút podarilo zvrátiť zápas a vyrovnať stav. V závere sme potom vedeli, že kto dá gól, ten vyhrá. Teší ma, sila mužstva, ktoré dokázalo aj takýto nepriaznivý stav v Košiciach otočiť.”

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.