Od omladeného tímu si sľubujeme nový hlad po úspechu, hovorí Bakoš

Autor: Jäzva |


Rozpis novej extraligovej sezóny 2012/13 je už na svete. Útočník HC Košice a čerstvý vicemajster sveta Marcel Haščák rozhodol o tom, že jeho tím vstúpi do blížiaceho sa ročníka domácim duelom proti Zvolenu a zopakuje si tak posledné semifinále. O tom, čo možno od jubilejnej dvadsiatej extraligovej sezóny očakávať, sme sa pozhovárali s generálnym manažérom HC Košice Jurajom Bakošom.

Pán Bakoš, ruka pravdepodobne jediného aktuálneho vicemajstra sveta, ktorý bude pôsobiť v novej sezóne v slovenskej extralige rozhodla, že v prvom kole privítate v repríze semifinále Zvolen. Čo hovoríte na takýto štart novej sezóny?

Zvolen je nesporne atraktívny súper, či už pre našich fanúšikov alebo aj pre nás, klub ako taký. Zápasy so Zvolenom sú väčšinou mimoriadne vyrovnané , dá sa to povedať aj tak, že Zvolen to na nás v Steel aréne vie. Máme nové, mladé a dravé mužstvo, nabité energiou a chuťou do hokeja, celé leto sa poctivo pripravujeme aj preto, aby sme mali vydarený štart súťaže.

Nový ročník bude premiérovo bez Slovana. Aký dopad má jeho odchod na ostatné kluby?

Informácia o odchode Slovana Bratislava z extraligy do KHL poriadne rozvírila v podstate neutíchajúce diskusie medzi celou našou hokejovou verejnosťou. Je to realita,  fakt, ktorý musíme jednoducho vziať na vedomie. Dovolím si tvrdiť, že Slovan a Košice boli posledné roky ťahúňmi diváckeho záujmu, ale aj vysokej športovej úrovne. Strhli sme zo sebou aj dalšie kluby, pre ktoré sme boli silnou motiváciou a  ktoré nás dokázali porážať, či už išlo o Trenčin, Skalicu alebo Poprad, nehovoriac o ostatných tímoch. Keďže Slovan túto scénu opúšťa, chceme to byť naďalej my, čo budeme ťahúňmi na ceste zvyšovania slovenskej hokejovej kvality, pokračovať v rivalite, súťaživosti a motivácii s ďalšími kvalitnými súpermi v našej extralige.

Kluby avizujú veľké omladenie, Košice nie sú výnimkou. Čo si od toho sľubujete a ako by sa to malo prejaviť v praxi?

Sľubujeme si od toho „nový hlad“ a motiváciu po úspechu. V Košiciach sa toho za posledných päť rokov veľa udialo, preto chceme od mladých, či nových hráčov, aby ponúkali divákom výkony, na ktoré sa budú radi pozerať a po ktorých sa budú radi vracať do zaplnenej Steel arény.

V čom všetkom môže byť "nová" extraliga pre divákov atraktívna?

Ako sa hovorí,  mladosť - dravosť. Určite to bude liga plná energie, korčuľovania ale aj hokejových zručností. V lige bude hrávať veľa talentov slovenského hokeja. Každý, kto má hokej rád, si určite príde na svoje.

V predošlej sezóne vzišli z extraligy štyria vicemajstri sveta. Ako môže tento fakt pomôcť extralige?

Slovenská liga, ba slovenský hokej všeobecne, vychovali a vychovávajú hráčov pre NHL, KHL, reprezentáciu. Bezpochyby tomu bude tak aj naďalej. Aj v novom súťažnom ročníku uvidíme hráčov,  ktorí nás budú reprezentovať, hráčov, ktorí sa raz „presunú“ do európskych líg, treba s tým rátať a tešiť sa z toho.

Na čo sa môžu košickí diváci tešiť v rámci prípravných zápasov? Črtá sa nejaká medzinárodná konfrontácia...

Prípravu na ľade začíname 26. júla, opäť najprv v tréningovej hale Steel arény. Zatiaľ môžem potvrdiť, že v mesiaci august  absolvujeme zápasy v Čechách, a to s mužstvami Vítkovíc a Třinca, zúčastníme sa každoročne kvalitne obsadeného turnaja Rona Cup v Trenčíne, v Poprade si zahráme s novým účastníkom KHL mužstvom Donecka, ktorý trénuje Július Šupler. Pozvaní sme aj na Tatranský pohár do Popradu. Niektoré zápasy ešte doťahujeme, všetko bude v definitívnej podobe do vykorčuľovania na ľad, teda do spomínaného  26.júla.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dokážu Košice vyhrať základnú časť?