Košičania nominovaní na All-Star víkend

Autor: hckosice |


Trojica Oceliarov sa zúčastní prestížnej akcie

Trojica Oceliarov sa zúčastní prestížnej akcie 

Obranca A-mužstva HC Košice Martin Dudáš a jeho spoluhráči z útoku Jiří Bicek a Ladislav Nagy sa zúčastnia Zápasu hviezd, ktorý bude počas posledného januárového víkendu súčasťou All-Star víkendu Tipsport ligy v Poprade. V dueli proti sebe nastúpia celky, ktorých obsadenie si spomedzi nominovaných v prvý deň akcie prostredníctvom draftu vyberú manažéri tímov Peter Bondra a Miroslav Šatan.

Obranca Martin Dudáš odohral v aktuálnej sezóne v košickom drese v najvyššej súťaži Slovenska 40 duelov, v ktorých dosiahol 2 góly a 15 asistencií. Urastený zadák má na konte aj 72 trestných minút a v celkovom hodnotení + / - má 10 kladných bodov. V aktuálnej sezóne bol už nominovaný na priateľský zápas medzi hokejovou reprezentáciou Slovenska a výberom Tipsport ligy, v ktorom tipsportligistom pomohol k výhre 6:1.

Dudášovým spoluhráčom v decembrovom zápase bol aj košický kapitán Ladislav Nagy. Skúsený útočník je stále štatistickým lídrom celej súťaže, pretože v doterajších 37 odohraných zápasoch nazbieral 49 kanadských bodov za 24 gólov a 25 asistencií, čo ho radí aj na pozíciu najlepšieho strelca Tipsport ligy.

Tretím nominovaným Košičanom je ďalší ofenzívny ťahúň Jiří Bicek. Skúsený odchovanec košického hokeja nastúpil v aktuálnom ročníku už na 39 zápasov, v ktorých dosiahol 10 gólov a 14 asistencií, čo ho radí na pozíciu tretieho najproduktívnejšieho hráča HC Košice.  
 

Nominácia na All-Star víkend 2017:
Brankári: Jason Bacashihua (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Lars Volden (HK Dukla Trenčín)
Obrancovia: Mathew Maione (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Martin Dudáš (HC Košice), Richard Stehlík (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Jameson Milam, Branislav Mezei (obaja HK Nitra), Fredrik Sandgren (HC Nové Zámky), Radoslav Suchý (HK Poprad), Daniel Brejčák (MsHK Žilina)
Útočníci: Dávid Buc, Jordan Hickmott (obaja HC '05 iClinic Banská Bystrica), Ladislav Nagy, Jiří Bicek (obaja HC Košice), Jozef Stümpel, Martin Cibák (obaja MHK 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Koyš, Radomír Heizer (obaja MHC Martin), Marek Slovák, Judd Blackwater (obaja HK Nitra), Kamil Brabenec (HC Nové Zámky), Marek Zagrapan, Arne Kroták (obaja HK Poprad), Marek Hecl, Oliver Pataky (obaja HK Orange 20), Marcel Hossa (HK Dukla Trenčín), Marek Hovorka, Štěpán Novotný (MsHK Žilina), Radovan Puliš, Pavel Klhůfek (obaja HKM Zvolen) 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dokážu Košice vyhrať základnú časť?